Adsense maksimum minimum reklam yerleşimi nedir?

Soru

Merhabalar. Adsense için en çok sorulan sorulardan birisi de Adsense maksimum minimum reklam yerleşimi nedir? Sorusudur. 

Adsense için maksimum yerleşimi daha önce 5 idi. Ancak adsensenin bir müddet önce yapmış olduğu bir güncelleme sonrasında reklam sınırı kalkmıştır. İstediğiniz sayfaya istediğiniz kadar reklam yerleşimi yapabilirsiniz.

Ancak; şunu da belirtmek isterim ki çok fazla reklam yerleştrimek reklam kalitesini düşürür. Nasıl yani derseniz, sitenizin her tarafı  reklamlar la dolu olduğu zaman sizde fark edeceksiniz ki tbm otomatik olarak düşecek ve tıklamalrdan gelen kazancınız da buna bağlı olarak düşecektir. 

Kaç Reklam Yerleştirmelisiniz?

Sitenizde her bir sayfada maksimum 5 reklam minimum 3 reklam yerleştirmenizi tavsiye ederim. 

Reklamlar Nerelere Yerleştirilmeli?

Sitenize giren ziyaretçinin direk reklama tıklaması amaçlandığı zaman, bu sizin için küçük bir gelir olmuş olsa da, ziyaretçilerinizin sitenizden hemen ayrılması arama motorları gözünde sitenizin hemen çıkma oranını yükselteceği için bu durum siziniçin pekte iyi sayılmaz. Bu durumda, eğer 3 reklam yerleştirecekseniz, birini konu içne ortaya olabilir, birini konu altına ve birini de sidebara yerleştirebilirsiniz. 

Sitenize 5 reklam yerleştirmek istiyorsanız Birini headere yani en tepeye logo yanına olabilir, birini konu başlığının hemen altınave diğerlerini yine yukarıdaki sıraya göre yerleştirmenizi tavsiye ederim. 

Adsense Reklam Yerleşimi Geniş Bilgi konusunu da okuyarak daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Devam Ediyor 0
Yönetici 9 ay 3 Cevaplar 335 görüntüleme Master 1

Cevaplar ( 3 )

    2

    Özellikle sitemde reklam koyarken merak ettiğim adsense maksimum reklam ekleme konusunda bu yazı ile işin doğrusunu öğrendim. Teşekkür ederim sağlam bir yazı olmuş.

    En iyi cevabı seç
  1. Sizce machine learning teki gelişmeler istenmeyen reklam görüntülenmelerinin önüne geçebilir, spam reklamsız bir dünyayı gerçek hale getirebilir mi ?

    En iyi cevabı seç

Cevap bırak

Gözat
Gözat