Reklamlarınız Sitenize Ne kadar Uyumlu? 

Soru

Reklamlarınız Sitenize Ne kadar Uyumlu? 

AdSense reklam birimleriniz site tasarımınızla bütünlük oluşturmalıdır. Reklam birimlerinizin görüntüsü ve sitenizle uyumlu olması, reklam birimlerinizin etkisini çok daha olumlu bir şekilde etkileyebilir. Reklam renklerini arka plan ile uyumlu hale getirmek, görüntüyü yumuşatır ve reklam körlüğünü engeller. Diğer yandan, “Google Reklamları” markası ise reklamların site içeriğinden ayırt edilebilmesini sağlar.

Adsense hesabınızdan kolaylıkla sitenize özgü adsense şablonları oluşturarak ads’in site ile uyumunu arttırabilirsiniz. Renk paletleri bölümünde yapacağınız seçimleri kaydederek istediğiniz herhangi bir anda kullanmak üzere kayıtlı tutabilirsiniz.

Adsense ekleme gereği duyduğunuz zaman renk paletini seçim ve uygun ölçüdeki adsense’i aldıktan sonra sitenize eklemek çok daha kolaylaşacaktır. Önemli olan kısım oluşturacağınız paletlerin site ile uyumluluğudur.

Devam Ediyor 0
Yönetici 2 sene 4 Cevaplar 881 görüntüleme Master 2

Cevaplar ( 4 )

    1

    Sitemde adsense reklamı var fakat uyumluluk konusunu hiç araştırmamıştım yazınız için teşekkür ederim Gerekli düzenlemer yapacağım

    En iyi cevabı seç
  1. Reklam birimlerini ayarlamak geliri direk etkiliyor. Şimdiye kadar sağlıklı bir çalışma yapamadım. Reklam yerleşimi nasıl yapılır diye makale yazarsanız okumak isterim.

    En iyi cevabı seç

Cevap bırak

Gözat
Gözat