Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Send Message

Add post

Giriş

Kayıt Ol

Bu siteye kayıt olmayı kabul eden kişi yada kişiler tüm şartları okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

Adsense Site Ve Reklam Uyumu Nedir?

Adsense Site Ve Reklam Uyumu Nedir?

Bu günkü yazımızda Adsense den para kaznamyı %100 etkileyen, her adsense kullanıcısının bilmesi gereken Adsense Site Ve Reklam Uyumu Nedir? konusunu sizlerle paylaşacağım.

Adsense reklamlarının tıklanması için izlenmesi gereken bazı yollar vardır. Bunlar reklam tıklanma oranınınızı (TO) direk etkiler. İşte TO’nun artması için en başta yapılması gereken Site ve reklamların renk olarak birbirine uygun olmasıdır.

Web sitenizin rengi ve tasarımı, reklam ve site uyumu için önemli bir noktadadır. Mesela site renginiz bu sayfada olduğu gibi yeşil ise reklamlarınızı de adsense reklam panelinden düzenleyerek rengini yeşil olarak seçemeniz gereekcek. Zıt bir renk seçerseniz bu kullanıcıyı rahatsız edebilir. Artı zıt renkler kullanırsanız reklam olduğu apaçık ortaya çıkacak ve tıklanmanızı biraz daha azaltacaktır. Renklerin aynı olması durumunda ise bazen reklamlarınızın site linki gezer gibi tıklanmasını da sağlayacak ve gelirleriniz biraz daha artacaktır. Google adsense link bağlantıları ve sitenizdeki link bağlantılarının aynı renklerde olmasına özen göstermelisiniz.

Adsense reklam kodları düzenleme hakkında size çok geniş bilgiler içeren bir yazı hazırlıyoruz. Sitemizi takip etmeye devam ederek bu konuda daha geniş bir bilgiye sahip oalabilirsiniz.

Adsense Reklam Rengi Nasıl Düzenlenir?

Adsense Reklam Rengi Nasıl Düzenlenir:Yapmanız gerekne işlemleri işlemleri sırası ile ve resimli olarak anlatmaya çalışalım.

İlk olarak adsense panele giriş yapıyoruz. Reklmalarım üzresi,ne tıkladıkrtan sonra oluşturduğumuz tüm adsense reklam birimleri karşımıza çıkıyor. Düzenlemek istediğimiz reklam birimini tıkladığımız zaman (reklamın adına tıkla ) düzenleme bölümü açılacaktır. Adsense panel, şeffaf kullanımı sayesinde renk kodlarını kolayca düzenleyebilirsiniz. Örnek olarak ben kendi sitelerimden birinde kullandığım kodları size gösteriyorum.

Adsense Site Ve Reklam Uyumu Nedir

Adsense Site Ve Reklam Uyumu Nedir

Sağlık sitemde gelede pembe bir tema kullandığım için buradaki renkler de ağırlıklı olarak pembe. Şimdi bakalım bu kodlarla sitemde reklam nasıl görünüyor.

Adsense Reklam Rengi Nasıl Düzenlenir

Adsense Reklam Rengi Nasıl Düzenlenir

Gördüğünüz gibi gebelik sitemde reklamlar pembe çıkıyor.  Başka bir boyutta tekrar bir görsel ekleyelim sizler için.

adsense reklam boyutları

adsense reklam boyutları

Bu resimde dikey ve dikdörtgen reklamları gösterdim. Burada da her iki reklam tema ana rengi olan pembe renge uygundur.

Sizde yayınlayacağınız reklamları  sitenizin rengine uydurarak, tıklanma sayınızda gözle görülür bir artış yakalayabilirsiniz.

Adsense sayfaTO nasıl yükselir bununla ilgili daha geniş bir makaleyi sizler için detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

Adsense ilişkilerinizde sorun yaşamamak için aklınıza takılan bir şeyi uygulamadan önce soru sor bölümünden sorarak ücretsiz rehberlik alabilirsiniz. Adsense Panel de verilen tüyolar sayesinde  Adsense’den sağlam kazançlar elde edebilir, püf noktaları öğrenerek, ban korkusu yaşamadan sabit bir gelire kavuşabilirsiniz.

Hakkında YöneticiMaster

Yazar/Yönetici. 02.02.1984’te Mersin de doğdu. Mersinde Liseyi bitirdi. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe bölümüne girdi.Blog yazma işine 2001 yılında başladı ve bir çok başarılara imza attı. Tabi blog bazında başarı denince hit ve adsense kazancı başta olmak üzere diğer kazançlar akla gelir. Bu gün bazı sitelerinde 20k tekil hiti görmüş birisi olarak adsensepanel.com'u ziyaret ederek sitemizi şereflendiren sizlere adsense hakkında tüm bildiklerini anlatarak yardımcı olmaya çalışıyor.

Beni Takip Et

Yorumlar ( 2 )

 1. Adsense reklam rengi nasıl düzenlenir yazınız çok faydalı olacaktır. Çok teknik işlerden anlamasam da deneyeceğim. Kaleminize sağlık?

  • Yönetici
   YöneticiÇömez
   6 Mart 2019 at 00:01

   Adsense Site Ve Reklam rengi Uyumu cok önemli gerçekten. Yardıma ihtiyacınız olursa seve seve yardımcı olurum

Leave a reply