Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Send Message

Add post

Giriş

Kayıt Ol

Bu siteye kayıt olmayı kabul eden kişi yada kişiler tüm şartları okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

Google Adsense Kazançlarım Resimli

Google Adsense Kazançlarım Resimli

Google Adsense Kazançlarım Resimli:Merhaba sevgili ziyaretçilerim. Bu yazımda sizlere adsense kazançlarımı resimli olarak göstereceğim ve bu kazancları gün gün aşama aşama nasıl yükselttiğimi anlatacağım. Tabi burada göstereceğim bazı sitelerimden örnek kazanç resimleri, tbm resimleri, sayfa to resimleri ile sınırlı. Sizlerin konuyu okuduktan sonra aklınızda oluşan sorular doğrultusunda cevaplar vereceğim.

İlk olarak adsense hesabı açtıktan sonra sitelerinize eklediğiniz zaman adsense sizi belli bir süre izlemeye alır ve deneme sürecinde sitenizin hareketlerini izler. Bu bir test aşamasıdır. 1 ay kadar sürer. Bu testi geçtikten sonra szi izlemeyi bırakır. Yani siteniz adsense reklamları ve ve siz, birde ziyeretçileriniz.

İlk önce şunu belirtmekte fayda 10 senelik adsense ilişkimde bir çok sıkıntılar yaşadım ve bunların hepsinin bir yolunu bularak çözüme kavuşturdum. Şu anda Google Adsense Kazançlarım iyi denecek durumda ve bunları sizinle resimli olarak paylaşmak istedim. İnşallah faydalı olurum.

Şimdi gelelim konumuza. Adsense ye geçmeden önce şunu da ifade edeyim eğer yeni bir site açtınız ve web ortamında yazılar yayınlamaya yeni başladıysanız benim yaptığım bazı hataları sizin yapmamanız için, kesinlikle tema ve aklentiler ile vakit kaybetmeyin derim. Yok şu tema daha iyi yok bu eklenti daha güzel diyerek bir sürü vakit kaybetmeyin. Kurun temanızı eklentinizi bir daha o konulara kafanızı yormayın. Bu yazıyı fazla uzatmamak adına burada yeni başlayanlara tavsiyelerimi bitiriyorum.

Adsenseyle ilk başladığınız zaman eğer siteniz hitli değilse kazancınızda olmayacaktır. Bunun için yapılması gereken sitenizin tüm ayarlarını yaparak, sosyla medya hesaplarını oluşturarak ve bu hesaplara üyeler çekerek işe başlamalısınız. Eğer siteniz bayanlara hitap eden bir site ise mutlaka bayan profili kullanmalısınız. Genele hitap ediyorsa pek fark etmez.

İkinci olarak sitenizde adsenseden geröekten kazanmak istiyorsanız asla kopya içerik kullanmayınız. Kopya içerik kullandığınız index almanız zorlaşır. Google kopya içeriğe karşıdır. Ziyaretçileri göndermez. Siteniz asla 1. sıralara çıkamaz.

Peki ben ne yaptım. Sitemi kurdum eklentilerimi ekledim seo ayarlarını yaptım ve konularımı kendi elimle yazmaya başladım. İlk 1 ay sitemde genel olarak gelir adına bir şey yoktu ve konularım çok azdı. Bu gayet normaldir. Sonrasında ise içerik çoğaldıkça sosyal medya paylaşımlarım arttıkça tıklamarım yükselmeye ve kazançlarım artmaya başladı bukadar basit. Her hangi bir spam yol denemedim. Backink sitelerinden uzak durdum. Forumlarda vs yerlerde seo yaptığını iddia eden kişilerden hep uzak durdum. Asla seo yaptıklarına inanmadım ve hala inanmıyorum.

Adsense gelirlerimi gösteren bir kaç resim eklemem gerekirse; aşağıda ki resimde yeni bir sitemin 2. ayında kazanmaya başladığı parayı görebilirsiniz.  Bir hafta önceki bir kazancımın resmini ekliyorum daha sonra dün çektiğim resmi ekleyeceğim.

 

 

adsense kazançlarını yükseltme

adsense kazançlarını yükseltme

Burada gördüğüz resim 1 hafta öncesine yani ayın 11.04.2017 tarihine ait. Buraradaki resimde bir önceki gün 3,43 olan kazancım bir sonraki gün 4,01 olarak yükseliyor.

Adsense Kazançarı Nasıl Yükseltilir

Adsense Kazançarı Nasıl Yükseltilir

Bu resim ise bu hafta 16.04.2017 ve 17.04.2017 tarihlerinin kazancını gösteriyor. 3. resimde bir sonraki gün yani dün 18.04.2017 nin kazancını göstereceğim.

Adsense Gelirini Artırma

Adsense Gelirini Artırma

Adsense kazançlarım dün 5,20 iken bu gün 5,88 olmuş tıklamaların arttığını gösteren bir resim çekip eklemem gerekirse;

 Adsense Tık Artırma

Adsense Tık Artırma

Bu kısa yazım sonrasında sizlerinde bu konudaki görüşlerinizi bildirmeniz, ziyaretçlierimiz için faydalı olacaktır. Adsense Hakkında sorularınız varsa Soru Sor kısmından sorabilirsiniz.

Hakkında YöneticiMaster

Yazar/Yönetici. 02.02.1984’te Mersin de doğdu. Mersinde Liseyi bitirdi. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe bölümüne girdi.Blog yazma işine 2001 yılında başladı ve bir çok başarılara imza attı. Tabi blog bazında başarı denince hit ve adsense kazancı başta olmak üzere diğer kazançlar akla gelir. Bu gün bazı sitelerinde 20k tekil hiti görmüş birisi olarak adsensepanel.com'u ziyaret ederek sitemizi şereflendiren sizlere adsense hakkında tüm bildiklerini anlatarak yardımcı olmaya çalışıyor.

Beni Takip Et

Yorumlar ( 6 )

 1. daha çok kazanmanız dileği ile 🙂

  • Yönetici
   YöneticiÇömez
   29 Temmuz 2017 at 11:42

   Teşekkürler şu anda günlük 10 lirayı geçtik bakalım yavaştan ilerlemeye devam ediyoruz. Size de hayırlı kazançlar dilerim.

 2. Adsense için bilgilendirici güzel bir siteniz var.Bol kazançlarınız olsun darısı başımıza inşallah?

  • Yönetici
   YöneticiÇömez
   5 Mart 2019 at 23:28

   Çok teşekkür ederim. Sorularınız olursa destek vermek için hazırız. Size de bol kazançlar dilerim.

 3. Hocam benim merak ettiğim konu Adsense reklam yerleşimi hakkında. Site sayfalarına ve yazı içine Adsense reklamlarını nasıl eklemeyi tavsiye ediyorsunuz? İyi çalışmalar.

  • Yönetici
   YöneticiÇömez
   6 Mart 2019 at 00:19

   Merhaba Olcay. Sitenizi görebilsek Google Adsense Reklam Yerleşimi konusunda size daha net bir cevap verebiliriz. Ancak Sorunuza cevap vereyim. Şu anda google adsense panelinden giriş yaptığınız zaman optimizasyon bölümünde Fırsatlar ve labler diye iki ayrı bölüm bulunmaktadır. Adsense otomatik reklam yerlesimi nasil yapilir Buradaki fırsatlar bölümünde adsensenin sizin için seçmesine izin ver kısımlarını işaretleyin. Daha sonra yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi labler bölümünden ototmatik reklam tikini işaretleyin ve kodu alarak sitenizin tema düzenleme kısmından header.php yi açarak kodunun üzerine yapıştrın oldu bitti. Google sizin yerinize sitenizde hem açılan reklamlar hem yazı ortasında ve bazen sidebar da bazen ist kısımda ve okuyucu sayfanın aşağı kısımlarına indiği zaman ise alt kısımda otomatik reklamlar gösterecek ve en dengeli reklam gösterimini yakalamış olacaksınız.
   Belki daha sonra linkinizi paylaşırsanız siteinizi inceleyerek daha çok yardımcı olma şansım olur.

Leave a reply